Conti i acaruar me Fiorentina, gati transferimi te Parma: detajet e operacionit!

Andrea Conti nuk e pret më Fiorentinën. Mbrojtësi i Milanit, që deri përpara dy ditësh mendoi se do të ishte pjesë e ekipit vjollcë dhe nën urdhërat e Prandellit, u kap në befasi tashmë.

Duhet të ishte zhvilluar takimi dhe më pas u shty gjithçka. Motivi lidhet me faktin se Roço Commisso do të mbërrijë në Itali gjatë javës së ardhshme.

Situata ka shkaktuar të gjitha llojet e pakënaqësisë, Conti nuk e ka pritur mirë, ndërkohë D’Aversa (ish-trajneri i tij në Lanciano) e ka kërkuar atë dhe vendimi përfundimtar do të arrijë nesër.

Operacioni do të bëhet në huazim me një detyrim blerje prej 7-8 milion euro. Fiorentina ishte zgjedhja e parë për Conti, marrëveshja midis Milanit dhe Parma nuk do të jetë problem. Nesër është një ditë e rëndësishme për aksionin përfundimtar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu