Conti drejt largimit! Mund të mbyllet brenda 48 orësh. Formula dhe destinacioni

Milani është shumë aktiv në frontin e daljeve. Pasi mbylli huazimin e mbrojtësit brazilian Leo Duarte te İstanbul Başakşehir (sot po kryen vizitat), gjithashtu po punon për një lamtumirë të mundshme të Andrea Conti.

Ish-mbrojtësi i djathtë i Atalanta do të dëshironte të luante shanset e tij te kuqezinjtë duke filluar nga ndeshja në Kupën e Italisë kundër Torinos, por e ardhmja është ende për t’u shkruar. Parma dhe Genoa kanë kërkuar huazimin gjashtë mujor, por kjo është një formulë që nuk e bind plotësisht lojtarin.

Vëmendja kthehet te Fiorentina, pasi ka kushtet ekonomike për të blerë Andrea Conti plotësisht pas shitjes së Pol Lirola te Marseille duket e madhe.

Milan, Conti può dire addio: la Fiorentina lo vuole a titolo definitivo

Gjatë javës do të ketë një diskutim të drejtpërdrejtë midis agjentit të lojtarit dhe Milanit për të vlerësuar situatën dhe për të vlerësuar ofertën e mundshme ngjyrë vjollcë.

Oferta nuk duhet të jetë më pak se 7 milion euro, ose shuma e mbetur në bilanc, kur Milani bleu mbrojtësin të lindur në Lecco.

Andrea Conti vlerëson destinacionin përfundimtar, klubi kuqezi hapet për një shitje të mundshme. Kjo është arsyeja pse në ditët e ardhshme mund të mbërrijnë lajme të rëndësishme për të ardhmen e mbrojtësit të mbyllur te Milani nga Davide Calabria dhe Diogo Dalot.

Sakaq, edhe Alfredo Pedulla ka postuar lajmin se brenda 24-48 orësh mund të mbyllet gjithçka me kalimin e Contit te Fiorentina.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu