Conti dhe Caldara kthehen te Milani, por lind pista e re! Kryqëzime merkatoje?

Milani së shpejti do ta gjejë veten duke u marrë me të paktën tre futbollistë që merkato do të rikthejë…

Në fakt, Mattia Caldara, Diego Laxalt dhe Andrea Conti do të kthehen në bazë në fund të huazimeve të tyre. Atalanta, Celtic dhe Parma nuk kanë ndërmend të blejnë tre mbrojtësit dhe Milani do të thirret për t’i gjetur një strehim të ri.

Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë, veçanërisht për dy italianët, të cilët me siguri kanë një pagë jo të ulët dhe shumë pak treg.

Ka shumë të ngjarë që të dy lojtarët të gjejnë strehim në Serie A. Conti, për shembull, vlerësohet nga Fiorentina, e cila dëshironte ta merrte atë në janar, para se të vinte bast për Malcuit.

Në verë, një përpjekje e re nuk duhet të përjashtohet. Aksi Milan-Firence mund të nxehet kështu: Mattia Caldara, në fakt, mund të bëhet një ide për klubin vjollcë i cili gjatë verës do të thirret në një revolucion të vërtetë në mbrojtje.

Kontratat e Pezzella dhe Milenkovic do të skadojnë në 2022: pa një rinovim në fund të sezonit, palët pritet të ndahen.

Të dy mbrojtësit e pëlqejnë Milanin, por Caldara mund të zbarkojë në Firence përtej një zbritjeje mes Pezzella dhe Milenkovic në Milano.

Sidomos i dyta, në fakt, ka shumë treg, me ekipet angleze të gatshme për të përmbushur kërkesat e Commisso.

Një ekip tjetër që mund të dëshirojë të rinisë dy lojtarët është Genoa. Sa për Diego Laxalt, nga ana tjetër, kushtojini vëmendje tregjeve ruse dhe spanjolle.

Interesimi për lojtarin e Fiorentinës Dusan Vlahovic tani është i njohur mirë. Bomba serbe e lindur në vitin 2000 shpërtheu me bluzën vjollcë dhe me të vërtetë duket se është profili ideal për të forcuar sulmin kuqezi, i cili nuk mund të jetë i gjithë mbi supet e Zlatan Ibrahimovic.

Vlerësimi i bërë nga Commisso është rreth 50 milion euro. Deri më sot duket e paimagjinueshme që Fiorentina mund të pranojë homologë të tij teknikë për qendërsulmuesin e saj, por Caldara dhe veçanërisht Conti ende mund të jenë me interes për vjollcët.

Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë, veçanërisht për dy italianët, të cilët me siguri kanë një pagë jo të ulët dhe shumë pak treg.

Ka shumë të ngjarë që të dy lojtarët të gjejnë strehim në Serie A. Conti, për shembull, vlerësohet nga Fiorentina, e cila dëshironte ta merrte atë në janar, para se të vinte bast për Malcuit.

Në verë, një përpjekje e re nuk duhet të përjashtohet. Aksi Milan-Firence mund të nxehet kështu: Mattia Caldara, në fakt, mund të bëhet një ide për klubin vjollcë i cili gjatë verës do të thirret në një revolucion të vërtetë në mbrojtje.

Kontratat e Pezzella dhe Milenkovic do të skadojnë në 2022: pa një rinovim në fund të sezonit, palët pritet të ndahen.

Të dy mbrojtësit e pëlqejnë Milanin, por Caldara mund të zbarkojë në Firence përtej një zbritjeje mes Pezzella dhe Milenkovic në Milano.

Sidomos i dyta, në fakt, ka shumë treg, me ekipet angleze të gatshme për të përmbushur kërkesat e Commisso.

Një ekip tjetër që mund të dëshirojë të rinisë dy lojtarët është Genoa. Sa për Diego Laxalt, nga ana tjetër, kushtojini vëmendje tregjeve ruse dhe spanjolle.

Interesimi për lojtarin e Fiorentinës Dusan Vlahovic tani është i njohur mirë. Bomba serbe e lindur në vitin 2000 shpërtheu me bluzën vjollcë dhe me të vërtetë duket se është profili ideal për të forcuar sulmin kuqezi, i cili nuk mund të jetë i gjithë mbi supet e Zlatan Ibrahimovic.

Vlerësimi i bërë nga Commisso është rreth 50 milion euro. Deri më sot duket e paimagjinueshme që Fiorentina mund të pranojë homologë të tij teknikë për qendërsulmuesin e saj, por Caldara dhe veçanërisht Conti ende mund të jenë me interes për vjollcët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu