Conte: Milanit ia morëm titullin në ndeshje direkte, nga gjahtar u kthyem në lepur!

Gjatë intervistës me DAZN, përmbajtja që do të jetë në dispozicion nga nesër të shtunën 5 qershor në platformën e transmetimit, Antonio Conte u kthye në momentet kryesore të kampionatit Inter dhe kuptimin që një Scudetto i tillë mund të ketë gjithashtu në planin afatgjatë:

“Ishte një kampionat niveli! momenti vendimtar ishte kur arritëm dhe parakaluam Milanin.

Në atë moment duhet të bësh presionin, sepse nga një gjahtar bëhesh një lepur.

Dhe duhet ta kuptosh që nga ai moment gjithçka varet nga rezultati yt por ti e di që duke fituar i bën presion të gjithëve.

Mund të kishte pak ankth nga vendi i parë në renditje. Por ne përshpejtuam. Dhe unë mendoj se ishte momenti vendimtar sepse nga ajo kohë e tutje, kush ishte prapa hasi pengesa sepse pa se kush ishte përpara vazhdonte të fitonte”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu