Conte i tregon derën, Milani mendohet! Mundësi me kosto të ulët dhe që pranon stolin

Prioritetet e tregut të transferimeve të Milanit në janar duket se janë tashmë të qarta. Kuqezinjtë do të përdorin seancën e riparimit për të forcuar sigurisht mbrojtjen.

Paolo Maldini dhe klubi duan t’i japin Stefano Pioli një qendërmbrojtës të ri, duke parë edhe dëmtimin e Gabbia (edhe pse Kalulu duket se është më shumë se sa një alternativë në daljet e para).

Ndërsa ardhja e një zëvendës Ibrahimovic nuk parashikohet aktualisht, nuk përjashtohet se mund të ndodhë.

Në realitet, Milani do të mbetet vigjilent në tregun e transferimeve dimërore, duke pritur disa situata të përshtatshme. E tillë si ajo që do të çonte te “Papu” Gomez, për të cilin është folur pandërprerë këto ditë.

Vidal all'Inter, Conte esulta in allenamento

Një ide e befasishme për të fuqizuaR sulmin në janar mund të vijë nga shumë afër, domethënë nga ana tjetër e Milanos.

Në fakt, Milani do të konsideronte mundësinë e mirëpritjes së një sulmuesi të ri nga Interi në Milanello: 21-vjeçarin Andrea Pinamonti.

Sulmuesi i kombëtares italiane Under-21 është gati të bëjë valixhet në janar, pasi nuk po gjen hapësirë ​​në skuadrën e Antonio Conte.

Calciomercato Inter, il talento va via a gennaio | Ipotesi in Serie A

Ka qenë vetë trajneri i Interit që e bëri Pinamontin të kuptojë se është i lirë të gjejë një ekip të ri në seancën e dimrit, gjithashtu për të bërë vend për afrime të tjera në skuadër.

Milani mund të përfitojë nga kjo situatë, me një opsion me kosto të ulët dhe befasues, por jo aq i pamundur.

Në fakt, shumë transaksione midis Interit dhe Milanit kanë ndodhur gjatë viteve, shpesh edhe të suksesshme në favor të klubit kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu