“Conte do luajë si Spezia! Milani i Beogradit eksperiment, Pioli e ka kuptuar tashmë”

Në komentin e tij në Corriere dello Sport, gazetari Franco Ordine foli për barazimin e Milanit kundër Crvena Zvezda dhe performancën kuqezi:

“A mund të mjaftojë Milani, që u pa mbrëmë në Beograd, për të përballuar derbin? Përgjigjja, e informuar dhe e vetëdijshme, është jo sigurisht. (…) Merret si e mirëqenë që Conte po përgatitet të luajë duelin e ardhshëm me të njëjtat armë të përdorura nga Spezia.

Është po aq e vërtetë që Milani i vendosur natën e kaluar është vetëm një “bashkim” shumë i afërt i formacionit të kampionatit, sepse Pioli, përtej deklaratave, është përfundimisht i gatshëm të sakrifikojë rrugën në kupë në mënyrë që të rezistojë në garën për vendin e katërt. (…) Mund të jetë që në finalen e Beogradit Milan bëri të njëjtin mëkat si në La Spezia.

Të kapet i papërgatitur, pothuajse duke nënvlerësuar kërcënimin që vjen nga një kënd i parëndësishëm me dhjetë rivalë të mbetur. Ai nuk mund ta marrë këtë rrezik me Interin, në rregull. Por në përgjithësi do të na duhet një tjetër Milan”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu