Colombo prezantohet te Cremonese në Serie B dhe shpjegon zgjedhjen e tij!

Lorenzo Colombo, sulmuesi i ri Cremonese, i huazuar nga Milani, u prezantua në shtyp sot pasi do të luajë këto muaj në Serie B:

“Në një nivel personal, ndjeva nevojën të rritesha dhe të kërkoja sa më shumë minuta të ishte e mundur. Cremonese më donte më shumë se të tjerët.

Jam një sulmues që më pëlqen të sulmoj thellësinë, por edhe të ndihmoj në manovër. Në përgjithësi unë mund të përshtatem me çdo lloj loje, nëse dua mund të veproj edhe si anësor.

Chi è Lorenzo Colombo, la carriera del nuovo attaccante del Milan

Duke jetuar në jetën e përditshme me Ibra dhe të tjerë, pra me kaq shumë kampionë, mendoj se me ka ndihmuar shumë sepse mund të mësosh shume gjëra: nga detajet tek qëndrimet e duhura per tu mbajtur ne situata te ndryshme ne fushe.

Ishte nje eksperience e rendesishme stervitje. Shpresoj ta filloj aventuren me Cremonese mire: E di që duhet të punoj shumë dhe besoj se rezultatet do të jenë në gjendje të arrijnë.

Këtu ka sulmues me përvojë. Trajneri më kujtoi që gjithçka duhet të fitohet në fushë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu