CNN “i përulet” Ibrahimovic! E përfshin te artikulli për legjendën e NFL, Tom Brady…

Zlatan Ibrahimovic është një atlet dhe person me famë globale.

Për mirë apo për keq, suedezi gjithmonë bën të flitet për veten e tij dhe bëmat e tij nuk kalojnë kurrë pa u vënë re.

Sidomos një rekord personal si ai i arritur me golin e parë të shënuar të dielën e kaluar ndaj Crotone i cili e çoi Zlatan në kuotën e 500 golave ​​në karrierë me klubet.

Një rekord që arriti në një ditë që pa triumfin, i shtati në karrierën e tij, i një karakteri tjetër të shkëlqyer të sportit botëror, Tom Brady i cili fitoi, 43 vjeç, Super Bowl-in këtë herë, me Tampa Bay Buçaneers pas gjashtë të mëparshëm i fitoi me New England Patriots.

Është pikërisht Brady dhe një legjendë tjetër e sportit femëror që CNN ka përzgjedhur, pa harruar Ibrahimovic në një artikull duke festuar 500 gola.

Një njohje e mëtejshme simbolike për Zlatan që i shtohet komenteve nga gazetarët dhe fansat, këta të fundit, si zakonisht, shumë aktiv në rrjetet sociale.

“Suedezi, ashtu si Tom Brady (43) dhe Serena Williams (39), është provë se mosha është vetëm një numër”, shkruan Matias Grez në hapjen e artikullit festues të Ibrahimovic botuar në faqen e internetit të CNN.

Risultato immagini per tom brady

Gazetari thekson rezultatet e Zlatan me ekipe të ndryshme në të cilat ai ka luajtur (Malmo, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, ​​Milan, PSG dhe Los Angeles Galaxy) më pas, për të përsëritur më tej atë që u raportua në hapje, ai shkruan se, gjatë ndeshjes kundër Crotone, Ibrahimovic kreu goditjen e tij të stilit kung fu, një veprim që, nëse do të bëhej nga atletë të rinj, ka shumë të ngjarë t’u kishte shkaktuar atyre “një dhimbje të madhe”.

Zlatan do të jetë i lumtur dhe tifozët kuqezi të cilët, në këtë pikë, shpresojnë për disa muaj në artikuj të tjerë që festojnë ZLatanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu