Çmim i ekzagjeruar! Milani heq dorë nga objektivi në mbrojtje

Milani është i përkushtuar të rinovojë kontratat e lojtarëve që skadojnë, por gjithashtu po studion lëvizjet për tregun e ardhshëm të transferimeve të verës.

Për shembull, ne jemi duke pritur të kuptojmë se çfarë do të ndodhë në mbrojtje.

Alessio Romagnoli ka një të ardhme të pasigurt. Pavarësisht se është kapiteni i ekipit, ai ka humbur pozicionin e tij fillestar dhe me një kontratë që skadon në qershor 2022 shitja e tij nuk përjashtohet.

Pastaj është Fikayo Tomori, të cilin klubi i Milanit mund ta blejë duke paguar Chelsea për 28 milion euro. Gjithashtu për t’u konsideruar se çfarë do të ndodhë me Mattia Caldara, i destinuar të kthehet nga huazimi në Atalanta.

Në paketën e mbrojtjes qendrore të Milanos, vendi mund të lirohet për një ardhje të re. Paolo Maldini dhe Frederic Massara po vlerësojnë më shumë profile. Midis emrave që pëlqejnë drejtuesit  është sigurisht Nikola Milenkovic, kontrata e të cilit me Fiorentina skadon në qershor 2022.

Serbi 23-vjeçar nuk ka ndërmend të rinovojë dhe për këtë arsye do të largohet nga Firence në seancën tjetër të verës në tregun e transferimeve.

 Nuk ka mungesë të klubeve të interesuara si në Serie A ashtu edhe jashtë saj. Në Premier League, Manchester United është veçanërisht i interesuar për lojtarin.

Tabloidi Sun konfirmon se Djajtë e Kuq kanë ndjekur Milenkovic për disa sezone dhe se është një objektiv nga Ole Gunnar Solskjaer për të forcuar mbrojtjen.

Problemi, sipas asaj që është shkruar në Angli, është çmimi i vendosur nga Fiorentina: 38 milion paund (43.8 milion euro). Një shifër që as Manchester United dhe as klubet e tjera nuk kanë ndërmend ta shpenzojnë…

Me siguri që klubi toskan do të duhet të ulë pretendimet e tyre.

Ai ka rrezikun real të humbasë një lojtar me vlerë në një transferim falas brenda një viti, kështu që nuk mund të luajë tepër lart me çmimin.

Duhet konsideruar gjithashtu se Fiorentina vjen nga një sezon tjetër negativ dhe vlerësimi i mbrojtësit, aq më tepër, nuk mund të jetë i lartë.

Manchester United dëshiron të shesë Eric Bailly për të marrë Milenkovic dhe për të pasur një qendër më të besueshme për të mbështetur kapitenin Harry Maguire.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu