ÇMENDURI NGA SPANJA: “Djalli” gjen pasuesin e Calhanoglu nëse numri “10” nuk rinovon!

Tregu i transferimeve tani ka mbaruar, por Milani po mendon për një kohë të gjatë dhe është i gatshëm të shënojë goditjen e parë të madhe për sezonin e ardhshëm.

Në fakt, sipas faqes spanjolle “Todo Fichajes”, Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenali, i gatshëm për t’u bashkuar me kuqezinjtë.

Në fakt, lojtari turk tani do të ishte në mosmarrëveshje me “topçinjtë”, siç dëshmohet nga përjashtimi nga lista për Ligën e Evropës.

Ozil ci ripensa: ok al taglio dello stipendio ma ad una condizione | Calcio  e Finanza

Për këtë arsye, klubi i do të vinte bast mbi të për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu, një tjetër turk i cili ai mund të largohej nga skuadra e tij në fund të sezonit nëse nuk arrihet akordi për rinovimin e kontratës.

Marrëveshja midis Ozil dhe kuqezinjve do të ekzistonte tashmë, kështu që një nga hapat më të rëndësishëm do të ishte ndërmarrë.

Tani do të jetë e nevojshme të mbyllet në një kohë të shkurtër për të parashikuar konkurrencën e fortë – shkruan “Todo Fichajes”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu