CM | Renditja pa VAR, Milani kryeson bashkë me Napolin

Që kur VAR është futur në futboll natyrisht që ka pasur pro dhe kundër por që përgjithësisht është parë si një sistem i ri për të ndrequr gabimet që dikur përcaktonin ndeshjet dhe madje edhe finalet…

Kështu që klubet kanë përfituar, disa herë edhe janë “dëmtuar”…

Në pritje të ndeshjes së të hënës në mbrëmje mes Venezia-s dhe Torino-s, Calciomercato.it ka bërë një renditje të Serisë A duke mos marrë parasysh vendimet e arbitrave të ndryshuara pas ndërhyrjes së VAR.

Ndeshjet e javës së gjashtë

Spezia-Milan 1-2

Inter-Atalanta 2-3

Genoa-Verona 3-2

Juventus-Sampdoria 3-2

Empoli-Bologna 3-2

Sassuolo-Salernitana 2-0

Udinese-Fiorentina 0-0

Lazio-Roma 3-2

Napoli-Cagliari 2-0

Venezia-Torino luhet në mbrëmje

Renditja reale: Napoli 18, Milan 16, Inter 14, Roma 12, Fiorentina 12, Lazio 11, Atalanta 11, Empoli 9, Juventus 8, Bologna 8, Torino* 7, Sassuolo 7, Udinese 7, Verona 5, Sampdoria 5, Genoa 5, Spezia 4, Venezia* 3, Cagliari 2, Salernitana 1.

*Një ndeshje më pak

Foto LaPresse – P.G. 19 08 2017 Verona – Italia Sport Calcio Hellas Verona vs Napoli Campionato Italiano di Calcio Serie A TIM 2017/2018 – Stadio Bentegodi Nella foto: video assistance referee in campo Photo LaPresse – P.G. August 19,2017 Verona- (Italy) Sport Soccer Hellas Verona vs Napoli Italian Football Championship League A TIM 2017/2018 – Bentegodi Stadium In the pic: video assistance referee

Renditja pa VAR: Napoli 16, Milan 16, Atalanta 14, Inter 13, Lazio 11, Juventus 10, Roma 10, Fiorentina 9, Empoli 9, Bologna 8, Genoa 8, Torino* 7, Udinese 7, Sassuolo 7, Sampdoria 5, Spezia 4, Verona 4, Venezia* 3, Cagliari 2, Salernitana 1.

*Një ndeshje më pak

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu