CM: “PSG troket për Theo Hernandez, mbrojtësi e ka marrë vendimin!”

Pas sezonit të shkëlqyeshëm me Milanin, disa nga protagonistët e udhëtimit drejt Champions League përfunduan në fokusin e klubeve të mëdha evropianëve.

Një nga këta është Theo Hernandez, i cili luajti në një kampionat të nivelit shumë të lartë.

Kuqezinjtë mund të marrin një fitim kapitali shumë të pasur, duke marrë parasysh vlerën e tij aktuale.

Kartoni i francezit aktualisht është trefishuar në krahasim me 20 milionë të shpenzuara në 2019 për ta tërhequr atë nga Real Madrid.

Sipas asaj që raportohet nga Calciomercato.it, futbollisti nuk dëshiron të largohet nga Milani, përkundër interesimit të PSG-së, e cila dëshiron ta marrë atë dhe Hakimin në Francë.

Theo ka përsëritur, nëse nuk është përmirësuar, numrat e sezonit të kaluar. Këtë vit ai ka mbledhur 8 gola dhe 8 asistime në 45 ndeshjet e tij në përgjithësi.

Nuk ka dyshim se ka shumë kontribut të tij në kualifikimin për Champions të Djallit.

Megjithatë, agjenti i lojtarit do të ishte përpjekur të frenonte thashethemet se lojtarit i datëlindjes 1997 kërkohet në hijen e Kullës Eiffel.

Burime pranë djalit sigurojnë se vullneti i tij është që të “qëndrojë i qetë” dhe të shijojë sezonin e ardhshëm në Champions League me Milanin.

Në Milano ai gjeti mjedisin e përsosur për të shprehur cilësitë e tij në maksimum. Për më tepër, klubi nuk ka ndërmend të privojë veten nga një prej xhevahireve të tij më të çmuar.

Prandaj lamtumira nuk mendohet, të paktën në lidhje me këtë sesion tregu në të cilin qëllimi i kompanisë është të forcojë ekipin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu