CM: Prapaskena “Leao”. Maldini refuzoi 30 mln euro në verë nga Premier League

Rafael Leao më në fund është një talent në ngritje…

Golat dhe paraqitjet që kanë qenë gjithmonë në potencialin dhe repertorin e tij, shpesh kanë qenë në hije, ndaj kjo është arsyeja pse xhevahiri i Milanit ka përjetuar ulje dhe ngritje në përvojën e tij kuqezi.

Por tani ai është mirë, është i sigurt dhe klubi gjithmonë e ka mbrojtur atë: Maldini dhe Massara gjithmonë e kanë konsideruar Leaon si një diamant, aq sa nuk donin të dëgjonin ndonjë propozim të mundshëm për të verën e kaluar.

L'evoluzione di Rafael Leao: una "freccia per Ibrahimovic" - News Milan

Ka pasur disa thashetheme rreth Juventusit, në të vërtetë Fabio Paratici nuk ka kërkuar kurrë Leao nga Milani.

Asgjë serioze, ndërsa Everton ishte gati ta provonte me drejtuesit dhe kërkesën e Ancelottit, duke formuluar një ofertë verore prej mbi 30 milion euro për Leao.

Përgjigja? Nuk ka negociata: Milan blindoi Rafael dhe propozimi nuk u mor as në konsideratë! Sot, një zgjedhje e shenjtë. Dhe Milani gëzohet me Leao…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu