CM: “Moncada sjell emrin e ri nga Portugalia: mund të blihet për 10 mln euro, por çfarë konkurrence!”

Milani është gjithmonë shumë i vëmendshëm ndaj talenteve të rinj ndërkombëtarë falë punës së madhe të skautëve të bërë nga Geoffrey Moncada dhe vëzhguesit e tjerë.

Gjithmonë duhet të presim disa emra të papritur në fushatën e merkatos.

Midis profileve në pamje duket se është edhe Herculano Nabian, i lindur në 2004 i cili luan në Portugali me fanellën e Vitoria Guimaraes.

Lajmin e ka zbuluar CalcioMercato.it.

Nabian është një qendërsulmues që krahasohet me Romelu Lukaku për nga karakteristikat.

Përveç Milanit, e kanë synuar edhe skuadra të tjera të rëndësishme: Juventusi, Roma, Bayern Munchen, Barcelona dhe Real Madrid.

Garë e nivelit shumë të lartë për klubin kuqezi.

Vitoria Guimaraes shpreson që një ankand do të hapet për xhevahirin e saj, edhe nëse preferenca e klubit portugez do të ishte ta mbante atë për ta përmirësuar më tej dhe më pas të ishte në gjendje ta shiste atë me një çmim më të lartë se ai aktual.

Kontrata e Nabian skadon në qershor 2023 dhe ekziston një mundësi në favor të klubit për ta zgjatur atë.

Ekziston edhe një klauzolë me vlerë 60 milion euro, por Vitoria Guimaraes është e gatshme të negociojë për një shumë afër 10 milion eurove.

Në ekipet e të rinjve ai shënoi shumë gola. Përveç se është i fortë fizikisht, ai ka një nuhatje të shkëlqyeshëm për gola.

Ai është një sulmues dinamik me teknikë të mirë bazë.

Nuk e përçmon mundësinë për të dribluar kundërshtarët e tij dhe për të luftuar shumë, duke mos u tërhequr kurrë prapa.

Gjithashtu nuk i mungon vendosmëria dhe uria. Është shumë i ri, por tashmë ka një personalitet të fortë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu