CM: “Milani ka zgjedhur sulmuesin e djathtë: oferta e prezantuar”

Kanë më pak se pesëmbëdhjetë ditë deri në fund të tregut të transferimeve verore, dhe Milani synon të përfundojë operacionet e fuqizimit të ekipit dhe ndërkohë të heqë qafe “tepricat” (lojtarët jashtë planeve)

Padyshim, një sulmues i ri i djathte është i nevojshëm, pasi Samuel Castillejo nuk mund te beje diferencen dhe tani eshte ne shenjester edhe te tifozeve.

Është përsëritur disa herë se kuqezinjtë kanë nevojë për një sulmues anësor me cilësi të shkëlqyera: driblim, asist dhe gola. Emri në krye të listës së dëshirave është sigurisht ai i Hakim Ziyech nga Chelsea, por çështja mbetet shumë e ndërlikuar…

Kështu, sipas thashethemeve të fundit të tregut, një profil italian është rikthyer në radarin e Rossonerëve dhe është shfaqur si protagonist në Kampionatin e fundit Evropian të fituar nga ekipi kombëtar i Mancini.

Ky është Domenico Berardi, një emër i vlerësuar shumë nga Pioli. Maldini dhe Massara tashmë do të kishin në mendje ofertën që do t’i paraqitej Sassuolo për të tërhequr lojtarin, por edhe në këtë rast nuk do të jetë e lehtë të përfundohet marrëveshja.

Sipas CalcioMercato.it, Milani është përsëri në garë për Domenico Berardi, duke pasur parasysh vështirësitë e hasura në çështjen Ziyech.

Anësori i Sassuolo mund të përfaqësojë përshtatjen perfekte në 4-2-3-1 të Stefano Piolit, dhe nuk është për t’u habitur, disa kohë më parë, qarkulluan zëra se ishte trajneri i Parmës ai që i pëlqeu veçanërisht profilin e Berardit.

Klasa e vitit 1994 ka qenë prej kohësh gati për të kërcyer në cilësi dhe e ka demonstruar këtë gjatë udhëtimit drejt Kampionatit Evropian. Milani nga ana e tij mund të përfaqësojë një fazë të mirë për të.

Sipas burimit të lartpërmendur, Maldini dhe Massara tashmë kanë një ofertë gati për të rrëmbyer Berardi nga klubi Emilian: një huazim i rëndë prej 5 milionë eurosh me të drejtën e blerjes te caktuar në 25 milionë euro.

Një formulë që, megjithatë, nuk ka gjasa të bindë Sassuolo, i cili vlerëson çmimin e talentit të tij në 35 milion euro. Duhet të presim…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu