CM: Donnarumma-Milan, mer formë skenari i fundit!

Milani vazhdon të punojë me besim për rinovimin e Gianluigi Donnarumma. Pavarësisht nga negociatat, përparësia e portierit shkon drejt klubit kuqezi.

Milani është i bindur që oferta e fundit e paraqitur (7 milion + 1 bonus) është absolutisht në përputhje me vlerën e lojtarit, një përpjekje e rëndësishme në një periudhë të komplikuar për shkak të Covid-19.

Pozicioni i lojtarit – Gigio dhe agjenti i tij po presin të kuptojnë nëse Milani është i gatshëm të rinisë dhe të përmirësojë ofertën e fundit të paraqitur, mbase pasi të jetë arritur kualifikimi matematik për Champions 2021/22.

Kërkesa është gjithmonë ajo e 10 milion plus 1-2 mln shpërblime të lidhura me qëllimet personale dhe ekipore.

Gianluigi Donnarumma dëshiron të luajë Ligën e Kampionëve përgjithmonë gjatë disa viteve të ardhshme dhe ky është motivi i dhënë në pyetjen në lidhje me kërkesën për një kontratë më të shkurtër se ajo pesë-vjeçare e vënë në pjatë nga Milan.

Sipas CalcioMercato.com, Milan ka filluar të shqyrtojë seriozisht mundësinë e gjetjes së një marrëveshjeje mbi bazë dy-vjeçare.

Shpresa logjike e Paolo Maldini dhe Frederic Massara është që në fund portieri të pranojë propozimin dhe të rinovojë, por jo për një vit të vetëm siç ishte propozuar nga agjenti i tij Mino Raiola.

Një kontratë dy-vjeçare mund të jetë kompromisi i duhur dhe ky është skenari që ka marrë formë në orët e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu