CM | Colombo drejt Serie B, formula! “Milani beson shumë te sulmuesi, ka ngjashmëri fizike me Bobo Vieri”

SPAL thuajse pranë Lorenzo Colombo. Giorgio Zamuner, menaxher i zonës teknike të klubit nga Ferrara, ka vizituar sot në Casa Milan drejtuesit Maldini dhe Massara: qëllimi është të mbyllet për huazimin e sulmuesit të lindur në vitin 2002, i cili u kthye në Milanello pasi kaloi pjesën e dytë sezonin e kaluar në Cremonese.

Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, të dy kompanitë kanë gjetur një marrëveshje për huanë me të drejtën e blerjes (të lartë) dhe kundër-blerjes në favor të Milanit, duke pritur vetëm “ok” përfundimtar të sulmuesit për të vendosur marrëveshjen në letër.

Konfirmimi erdhi edhe nga fjalët e Zamunerit kur ai u largua nga selia e Rossonerëve: “Ne jemi afër Colombo”.

Cristiano Pavone, ish -futbollist dhe skaut aktual i futbollit, u shpreh për SkySport mbi Lorenzo Colombo si më poshtë: “Colombo është një sulmues i datëlindjes 2002. Ai është një i ri mbi të cilin Milani po synon shumë; vitin e kaluar ai kishte disa mundësi dhe Lorenzo përfitoi prej tyre në mënyrën më të mirë të mundshme dhe më pas me të drejtë u huazua për të fituar përvojë.

Ai kujton shumë Vierin për forcën e tij fizike, për përparimin e tij dhe mbi të gjitha për futbollin e tij të fortë dhe të saktë: si një perspektivë, Colombo mund të bëhet një Bobo Vieri”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu