Ciro Immobile pranon se frymëzohet nga Zlatan Ibrahimovic!

Ciro Immobile ka realizuar sonte dy gola kundër Zenit në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Lazios nuk ndalet kurrë: ai vazhdon të shënojë me breshëri dhe nuk ka ndërmend të pushojë. Për Simone Inzaghi ai është një lojtar themelor, në mënyrë të pashmangshme.

Ashtu siç është për Mancinin dhe ekipin kombëtar italian në kuadër të Euro2021.

Immobile, megjithatë, nuk është i kënaqur dhe tashmë po shikon të ardhmen.

Në moshën 30 vjeç, sulmuesi është në kulmin e karrierës së tij dhe dëshiron të vazhdojë kështu për një kohë të gjatë. Ashtu si Ibrahimovic.

Dhe Zlatan është modeli i tij për disa vitet e ardhshme, ai zbuloi për Sky Sport në intervistën e zakonshme para ndeshjes.

“Unë studioj Ronaldo dhe Ibrahimovic, ata janë kampionë. Jam i kënaqur me kombinimin: ndihem ende shumë i ri, por shpresoj të arrij si Ibrahimovic në moshën e tij”.

Fjalë shumë të rëndësishme nga Immobile, i cili e sheh Ibrahimovic si një model për t’u ndjekur. Në fakt, për një sulmues Zlatan është domosdoshmërisht një idhull.

Ish-Borussia Dortmund ka të gjitha cilësitë për të qëndruar në këtë nivel për shumë vite që vijnë. Sigurisht, ekziston vetëm një Ibra…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu