“Çfarë vuajtje! Nuk u mbajtëm dot fizikisht. Juventus, kujdes nga ky Milan…”

Ivan Juric u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes ndaj Milanit ku mori 1 pikë me Veronan e tij. Trajneri kroat u shpreh për paraqitjen dhe i thuri elozhe Milanit.

“Ne patëm një pjesë të mirë të parë, pastaj një pjesë të mirë të dytë deri pak, sepse pastaj nuk u mbajtëm më fizikisht, duke qenë se Milani pasonte për Ibrahimovic, dhe nuk fituam më asnjë dyluftim.

Urime djemve, por kështu është e vështirë! Ata duhet të kalojnë kufirin e tyre dhe nuk është e lehtë”.

Në gotë, gjysmë e mbushur ose gjysmë e zbrazët: “Gota është plot, djemtë po bëjnë gjëra fantastike, po bëjnë shfaqje të rëndësishme. Në tridhjetë minutat e fundit përvoja u ndje, ne kemi ndryshuar dhjetë lojtarë krahasuar me vitin e kaluar” .

Për Silvestrin: “Trajneri i portierit po punon shumë me të, ai po rritet dita ditës”.

Për të rinjtë: “Unë i quaja fëmijë në një kuptim pozitiv, ata janë të rinj dhe po rriten. Në 65 minutat e para ne bëmë atë që dëshiroja, pastaj në fund pashë mungesën e personalitetit për të mbajtur topin dhe për të fituar dyluftime.

Ne vuajtëm shumë, por djemtë po më befasojnë, nuk është e lehtë ta nisësh pa përgatitje, tani për tani po më japin pa kënaqësi”.

Për Juventusin: “Nuk mendoj se ata do të fitojnë si në vitet e kaluara.

Unë nuk i shoh ata dominues si në vitet e kaluara. Milani është fantastik, ata kanë lojtarë të jashtëzakonshëm: Kessie, Rebic, Bennacer …

Kanë forcë, janë lojtarë që dinë të luajnë me këmbë. Edhe Roma është e njëjta gjë. Nuk do të jetë një shëtitje për Juve”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu