“Çfarë shorti”, “Kthimi i Zlatan” dhe “Gjigantët e Fjetur”… Mediat britanike ndezin duelin!

“Çfarë shorti!” komenton Mananchester Evening Neës në Tëitter menjëherë pas shortit “të ashpër” që çiftëzoi Manchester United dhe Milan.

Sakaq, The Mirror thekson se si kjo është sfida e Zlatan Ibrahimovic, i cili luajti për United në 2016/17, duke kontribuar në fitoren në Ligën e Evropës, edhe pse ai humbi pjesën e fundit të turneut për shkak të një dëmtimi serioz të pësuar në çerekfinale.

“Gjigandët e Fjetur” titullon “The Sun” duke iu referuar të kaluarës së lavdishme të Milanit, i cila padyshim konsiderohet kundërshtari më i vështirë për palën angleze.

Edhe Daily Mail thekson: “Kthimi i Zlatan”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu