Çështja “Donnarumma”, Mirabelli këshillon Maldinin: Ka vetëm një rrugë për të goditur Raiola!

I intervistuar nga gazeta Libero, ish-drejtori sportiv i Milan, Massimiliano Mirabelli, u kthye për të folur rreth çështjeve që po ndodhin rreth rinovimit të Gianluigi Donnarumma.

Siç mund ta kujtojmë, ishte Mirabelli në vitin 2017 ai që arriti marrëveshjen për rinovimin e portierit me Milan pas një lufte të madhe me agjentin e tij, Mino Raiola.

Një zgjatje katër vjeçare në gjashtë milion euro në sezon. Një arritje e shkëlqyer për ish-drejtorin sportiv, i cili kurrë nuk ka ndaluar të mburret me këtë akord dhe të flasë për të.

Sidomos në këtë periudhë, me këtë situatë të vështirë për të vepruar si një pengesë për klubin kuqezi, Mirabelli është kthyer për të thënë fjalën e tij dhe këtë herë ai ndihet sikur i jep Milanit disa këshilla:

“Raiola u tregua shumë i zgjuar, ai tashmë ka fituar duke ardhur në këtë situatë.

Tani ai ka thikën në anën e dorezës.

Po të isha te Milani menjëherë do ta vija në vështirësi. Unë do t’i bëja një fjalim të bukur, duke i thënë se Donnarumma është një kapital i paprekshëm.

Ose Giogio rinovon menjëherë ose Milani nuk do të ketë më lojtarët e tij në ekip. Duhet guxim, por në këtë situatë është opsioni i vetëm. Dhe Milani duhet të respektohet”.

Massimiliano Mirabelli tregoi gjithashtu episodin e rinovimit të Donnarumma kur ai ishte në  pozicionin e drejtorit sportiv të klubit:

“Kur pata rinovuar Gigio Donnarumma, unë u kujdesa për atë negociatë deri në detajet më të vogla.

Portieri publikoi postime në mediat sociale dhe së shpejti ato u zhdukën.

Raiola e bëri që t’i shkruante dhe unë e bëra t’i fshijë.

Momenti vendimtar i negociatave ishte momenti i nënshkrimit. Ne ishim me Gigio, familjen dhe agjentin e tij. Raiola ngrihet dhe i thotë:

“Mos nënshkruaj, eja ikim”. Sapo agjentët u larguan, Gigio mori stilolapsin dhe nënshkroi zgjatjen e kontratës. Pa praninë e Raiolas”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu