Celtic kërkon 35 mln për Edouard, Sassuolo bllokadë për Scamacca! Milani peshkon te Liverpool

Ideja e afrimit të një zëvendës Ibrahimovic nuk është zbehur. Prioritet mbetet blerja e një mbrojtësi qendror por Milani është i gatshëm të shfrytëzojë mundësitë që do të ofrojë tregu.

Lajmet e fundit e shtyjnë Milanin larg Edouard dhe Scamacca. Celtic po kërkon 35 milion euro për sulmuesin dhe Sassuolo jo më poshtë se 20.

Scamacca, il Milan c'è | Ecco il prezzo

Edhe pista e Jovic duket gjithnjë e më e komplikuar me Real Madridin që nuk dëshiron ta heqë qafe atë në huazim dhe do ta mbajë deri në fund të sezonit.

Ndër lojtarët që mund të largohen nga ekipi i tyre në huazim do të ishte Divock Origi, që është jashtë planeve të Klopp.

Jurgen Klopp faces big decision with the enigmatic Divock Origi this summer  - Liverpool FC - This Is Anfield

Mes ekipeve të interesuara janë shumë, por natyrisht që konkrete nuk ka asnjë pistë.

Sipas asaj që u raportua nga gazetari Ekrem Konur, Milan do të kishte pasur kontakte me Liverpool për të folur në lidhje me mundësinë e afrimit të shtatlartit të datëlindjes 1995 me formulën e huazimit deri në fund të sezonit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu