“Çekiçi” Ibrahimovic! Edhe në miqësore i tërheq veshin shokëve të ekipit!

Dyzet minuta për Ibrahimovic. Suedezi – disa seanca stërvitore në këmbë dhe menjëherë në fushë – luajti titullar në miqësoren kundër Novara, duke treguar një gjendje fizike tashmë të shkëlqyer.

Siç thekson Tuttosport, Ibra ishte katalizatori i zakonshëm për topa dhe nuk priti që ato të vinin në drejtim të tij.

Përkundrazi, ai shpesh shkonte për të bërë edhe “regjizorin” në mesfushë, duke prodhuar manovra ofensive.

Milan-Novara 4-2 in amichevole: Paquetà doppietta, Ibrahimovic capitano -  Corriere dello Sport

Mes një driblimi dhe një shpërthimi, Ibrahimovic ishte çekiçi i zakonshëm me shokët e tij të skuadrës: ai nxiti grupin dhe nuk harroi gjithashtu të përdoret kritikat dhe ofendimet “e lejuara”.

E vërteta është se Ibra ka të drejtë: Milani duhet ta mbajë gjithmonë përqendrimin e lartë, edhe në një ndeshje miqësore. Sigurisht që Zlatanit nuk i pëlqenin dy golat e Novaras aq shpejt, të cilët i befasuan kuqezinjtë në 20 minutat e para.

Kampioni nga Malmö u kujdes për minutat e tjera: asist për Paquetà, gol nga braziliani dhe përmbysje më pas.

LEADERSHIP – Ibra provoi golin, por nuk ia doli! Por nuk ka rëndësi. Pioli sigurisht që do ta ketë vlerësuar performancën e kampionit të tij, i cili tashmë ka paralajmëruar grupin: ai qëndroi për të fituar dhe jo për të qenë një “mascot”.

Zlatan është gati, duhet të jetë edhe Milani!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu