CDS – Tre rikthime ndaj Napolit, por Pioli shpreson për më shumë! Kurse me Manchester…

Në dy ndeshjet e fundit, Milani ka zhvilluar paraqitje super kundër Verona së pari dhe Manchester United më pas.

Paraqitje korale, ekipi dhe shumë pozitive për ekipin e Stefano Pioli, pavarësisht mungesave të shumta për shkak të lëndimeve të ndryshme që skuadra e tij aktualisht numëron.

Trajneri spreson të jetë në gjendje të rikuperojë disa nga lojtarët aktualisht të padisponueshëm sa më shpejt të dielën në mbrëmje, kur Milani do të presë Napolin në San Siro në një ndeshje gati direkte për zonën Champions.

Corriere dello Sport flet për të paktën tre lojtarë që sigurisht duhet të përfshihen në listën e skuadrës.

Romagnoli, Rebic dhe Theo drejt thirrjes për të dielën
Duket se që në orët e ardhshme, Pioli do të jetë në gjendje të llogarisë disa elementë të rëndësishëm të ekipit të tij.

Alessio Romagnoli, Theo Hernandez dhe Ante Rebic duhet të kthehen në grup dhe të vihen në dispozicion për ndeshjen kundër Napolit.

Ata janë më afër kthimit në fushë. Romagnoli ishte tashmë në Manchester dje, por si një masë paraprake (duke pasur parasysh dhimbjen e muskujve të fundit) ai u la në tribunë.

Theo mbeti në Milanello për probleme të zgjidhshme gastrointestinale. Më në fund, Rebic duhet të rikuperohet nga inflamacioni.

Shumë më tepër dyshime në vend të kësaj rreth pranisë së mundshme të Hakan Calhanoglu dhe Mario Mandzukic të dielën. Të dy u ndalën për shkak të dëmtimeve të vogla të muskujve, por stafi mjekësor i Milanit nuk dëshiron të rrezikojë dhe do të vlerësojë mirë para se të japë ok për kthimin e tyre në ekip.

Pioli shpreson t’i ketë të paktën për stol, në mënyrë që të ketë disa ndihma të tjera të mundshme gjatë ndeshjes.

Ata që sigurisht nuk do të jenë të pranishëm në Milan-Napoli janë Ismael Bennacer dhe Zlatan Ibrahimovic. Për të dy, rikuperimi duket të jetë më i gjatë, megjithëse jo shumë larg.

Në veçanti, Ibra duhet të punojë për të qenë në Milan-Manchester United, ndeshja e dytë e Europa League e planifikuar për të enjten 18 Mars.

Me atë rast, të paktën sipas parashikimeve të Corsport, Pioli më në fund mund të kishte në dispozicion pothuajse të gjithë skuadrën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu