CDS – Rebic dhe Diaz, kohët e rikthimit! Shqetëson vetëm spanjolli

Stefano Pioli është afër që të ketë gati të gjithë ekipin në dispozicion, por ka ende disa lojtarë me probleme fizike. Kundër Spezia, trajneri i Milanit duhej të hiqte dorë nga Ante Rebic dhe Brahim Diaz.

Situata e sulmuesit kroat është më së paku shqetësuese. Në fakt, një thirrje është e mundur për ndeshjen e Ligës së Evropës të planifikuar për të enjten kundër Yllit të Kuq.

Ish-sulmuesi i Eintracht Frankfurt duhet të rikuperohet që të paktën të shkojë në stol dhe më pas të jetë në gjendje më të mirë në ndeshjen tjetër kundër Interit.

Problemi nuk është serioz, të gjitha vlerësimet e nevojshme do të bëhen ndërmjet sot dhe nesër.

Sa i përket Brahim Diaz, megjithatë, kohët e rimëkëmbjes janë të ndryshme nga ato të Rebic. Në fakt, fantazisti spanjoll duhet të merret me një dëmtim të kofshës së majtë. Prania e tij si ndaj Crvena Zvezda ashtu si edhe në derbin Milan-Inter duhet të përjashtohet.

Risultato immagini per rebic diaz

Sipas Corriere dello Sport, lojtari në pronësi të Real Madrid do të jetë gati jo më herët se fillimi i marsit. Brahim Diaz gjithashtu mund të humbasë 4-5 ndeshjet e ardhshme atëherë.

Risultato immagini per rebic diaz

Në ditët e ardhshme duhet të ketë kontrolle të reja mjekësore dhe situata e tij do të sqarohet më mirë. Me siguri stafi i Milanit nuk ka ndërmend të detyrojë kthimin e lojtarit, shumë i rëndësishëm për ekipin dhe për këtë arsye të mos rrezikojë rikthime dëmtimesh të muskujve, që janë shumë delikate dhe duhet të trajtohen me vëmendjen e duhur.

Brahim Diaz do të kthehet vetëm kur të jetë 100%.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu