CDS | Raiola, çfarë autogoli ndaj Milanit! Klubi i xhindosur me agjentin, tani rrezikohet që…

Në orët e fundit, deklarata mjaft të forta nga Mino Raiola kanë ndezur polemika. Agjenti i njohur italo-holandez padyshim ndërhyri në mbrojtje të Gianluigi Donnarumma, klientit të tij, i cili mori vërshellimat dhe protestat e San Siro.

Portieri i lindur në 1999 është në qendër të kritikave për largimin nga Milano pa asnjë kosto për t’u transferuar te PSG, pavarësisht se kuqezinjtë kishin ofruar një rinovim të pasur.

Raiola drejtoi gishtin tek tifozët dhe gjithashtu kundër vetë Milanit, fajtor sipas tij që nuk ishte distancuar nga fishkëllimat.

Milani është padyshim i mërzitur nga fjalët e lëshuara nga Raiola. Siç shpjegohet nga Corriere dello Sport, klubi nuk ka lëshuar përgjigje zyrtare ndaj komenteve të agjentit, por gjendja shpirtërore në Milanello është sigurisht negative në këtë drejtim.

Askush në klub, nga Paolo Maldini tek Stefano Pioli, nuk ka bërë ndonjëherë komente negative mbi zgjedhjen e Donnarumma. Në të vërtetë, ai gjithmonë trajtohej me respekt pavarësisht zgjedhjes për t’u larguar me një transferim falas.

Përveç kësaj, Gigio eshte një lojtar i PSG për 4 muaj, kështu që formalisht nuk është më një biznes i Milanit.

I njëjti president Paolo Scaroni gjithashtu u shpreh kundër vershellimave ndaj portierit, duke e deklaruar si jo te pershtatshme trajtimin kundër Donnarurmma. Fjalë që Raiola padyshim i injoroi, duke preferuar të godiste kundër klubit për projektin e tij.

Milani sot është i kënaqur me Mike Maignan, kështu që ata nuk kanë interes të flasin përsëri për Donnarumma dhe agjentin e tij…

Eshtë e padobishme dhe kundërproduktive që Raiola të vërë në dyshim klubin, kur brohoritjet erdhën nga tifozët të cilët ishin të lirë të shprehnin kundërshtimin e tyre në mënyrë të ligjshme. Marrëdhëniet midis klubit dhe agjentit tani rrezikojnë të përkeqësohen gjithnjë e më shumë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu