CDS – Pioli dhe Ibrahimovic motivojnë Milanin. Fjalimi i tyre

Morali te Milani është sigurisht pak i ulët pas barazimit zhgënjyes ndaj Cagliari në San Siro. Kishte një shans për të marrë biletën e Ligës së Kampionëve, por ndeshja nuk u fitua dhe nuk u gjet dot rruga e rrjetës!

Sido që të jetë, është jetësore që grupi të reagojë. Të dielën në Bergamo Milani mund të fitojë 3 pikët dhe gjithashtu kualifikimin për garën maksimale të klubeve UEFA.

Nuk do të jetë e lehtë për të mposhtur Atalantën, por grupi kuqezi ka cilësitë për të pasur sukses.

Milani duhet të jetë kompakt dhe të besojë se ata mund ta mposhtin Atalantën. Fakti që ndeshja e fundit në Bergamo ishte poshtëruese, me një humbje 5-0, duhet të japë arsye të tjera përtej atyre që rrjedhin nga objektivi i Champions League.

Corriere della Sera shpjegon se, pas Milan-Cagliari, Pioli u përpoq të motivonte ekipin. “Le të ngremë kokën, ne nuk jemi ata që barazuan 0-0 kundër Cagliari, ne jemi ata që mundëm 3-0 Juventus”: kjo është sinteza e fjalimit të bërë.

Trajneri kuqezi pret një reagim nga grupi.

Pioli gjithashtu kundër Atalanta do të duhet të heqë dorë nga Zlatan Ibrahimovic, i cili megjithatë nuk ka ndërmend të lerë shokët e tij të skuadrës të mos kenë mbështetje.

CorSera zbulon se qendërsulmuesi suedez, pavarësisht dëmtimit, po e bën veten të ndihet. Tashmë pas barazimit me Cagliari në San Siro ai nxiti ekipin, duke kujtuar se kualifikimi në Champions është ende në duart e Milanit. Dhe në të vërtetë është, edhe pse për të mundur Atalantën duhet një performancë praktikisht perfekte të dielën në mbrëmje në Bergamo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu