CDS – Milani sfidon Romën, gati 25 mln euro për sulmuesin! Situata

Rinovimi i Zlatan Ibrahimoviç, për një vit tjetër, tani është një punë e mbaruar.

Vetëm njoftimi zyrtar mungon, i cili nuk duhet të vonojë shumë. Suedezi do të nënshkruajë për një sezon tjetër, në shifra praktikisht identike, krahasuar me ato të marra aktualisht, 7-7.5 milion euro neto në sezon.

Ideja e Milan, siç u tha, është të mbështesë Ibra me një tjetër sulmues. Kuqezinjtë u përpoqën tashmë në janar, duke marrë Mario Mandzukic.

Sidoqoftë, aventura me kroatin nuk mori hov, për shkak të problemeve muskulore, të cilat nuk e lejuan atë të shprehte potencialin.

Duhet një sulmues më i ri që mund të garantojë shumë gola.

Corriere dello Sport, në stendat e lajmeve këtë mëngjes, rinis hipotezën e Andrea Belotti.

Për qendërsulmuesin e Torinos, i cili ka një kontratë që skadon në më pak se një vit e gjysmë, më 30 qershor 2022, kuqezinjtë do të ishin të gatshëm të vendosnin 25 milion euro në pjatë.

Por gjithashtu duhet të merren me sfidën nga Roma, e cila megjithatë nuk ka ndërmend të marrë pjesë në ankande.

Belotti do të vendosë për të ardhmen e tij në fund të sezonit.

Sulmuesi 27-vjeçar nuk e ka fshehur kurrë pasionin e tij për ngjyrat kuqezi, por në kryeqytet ai mund të gjente disa miq të ekipit kombëtar.

E qartë që të dy klubet do të duhet të bindin presidentin Cairo, i cili nuk duket i gatshëm ta lëshojë për 25 milion.

Prandaj Milan shikon edhe alternativa: Vlahovic pëlqehet shumë por Fiorentina kërkon 40 milion euro për ta lënë të lirë.

Për më tepër, në fletoren e Djallit ka emrin e Edouard, të cilin kuqezinjtë e admiruan nga afër gjatë ndeshjes së dyfishtë të Ligës së Evropës kundër Celtic.

Vëmendje, pra, edhe për Myron Boadu të Az Alkmaar dhe veçanërisht për Arkadiusz Milik që Marseille do ta nxjerrë në shitje për vetëm 12 mln euro pas 6 muajsh pasi e mori te Napoli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu