CDS – Milani mund të humbasë shansin Thauvin, klubi tjetër italian përgatit ofertën!

Javët e fundit, në boshtin Itali-Francë, është folur me shumë bindje për transferimin e ardhshëm të Florian Thauvin në Milano.

Sulmuesi i datëlindjes 1993 në qershor 2021 bëhet futbollist i lirë pasi i skadon kontrata me Olympique Marseille. Kuqezinjtë nuk i kanë mohuar aspak thashethemet për marrëveshjen e mundshme pa asnjë kosto.

Fjalët e vlerësimit të Paolo Maldini për lojtarin madje ndezën reagime jo pozitive nga Marseille. Përkundër kësaj, çështja Thauvin mund të zhduket.

Milani nuk vrapon vetëm. Sipas Corriere dello Sport, presioni i Napolit është gjithashtu i fortë.

Azzurri janë interesuar disa kohë më parë rreth situatës kontraktuale të sulmuesit, gjithnjë e më afër largimit nga Marseille.

Por në orët e fundit drejtori sportiv Cristiano Giuntoli do të kishte vendosur të shpejtojë. Një propozim tërheqës kontraktual është gati për Thauvin, madje edhe më i lartë se ai i hipotezës Milan.

Ka edhe nga ata që thonë se Napoli mund të bëjë një marrëveshje me Marseille në janar, duke shpenzuar një shumë simbolike dhe duke marrë siguruar francezin gjashtë muaj më parë.

Thauvin tregohet si një përparësi për klubin blu, i cili e sheh atë si zëvendësimin ideal të José Callejon në të djathtë.

Nga ana tjetër, Milan, në seancën e riparimit do të përqendrohet në objektiva të tjerë, për më tepër nuk mund të konkurrojë ekonomikisht me thesarin aktual të Napolit. Prandaj Maldini dhe klubi rrezikojnë seriozisht që të thonë lamtumirë sulmuesit 27-vjeçar të opsionuar në të kaluarën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu