CDS | Milan, pengesa që rrezikon blerjen e Brahim Diaz

Në këtë fillim sezoni, disa lojtarë kuqezi po e nxjerrin në pah veten me gola, lojëra dhe shfaqje pozitive: nga Leao te Rebic, sigurisht duke kaluar përmes Brahim Diaz. I riu nga Malaga, për të cilin Milan ka vënë bast edhe një herë këtë vit duke e marrë atë nga Real Madridi, nuk kishte një detyrë të lehtë: te merrte frenat e lojes ne dore si numer 10 dhe te zevendesonte ikjen e Calhanoglu.

xNicolxCampox

Por në vetëm dhjetë ndeshje ai duket se ka arritur tashmë: Brahim Diaz ka fituar Milanin dhe Milani dëshiron ta blindoje ate. Spanjolli është rritur në mënyrë të çmendur në krahasim me kampionatin e kaluar, duke treguar personalitet të madh por mbi të gjitha forcë në këmbët e tij: është e vështirë, në fakt, ta levizësh edhe pse nuk është shumë i gjatë.

Stefano Pioli, si dhe drejtuesit, janë kryesisht të kënaqur me shfaqjet e ofruara nga Brahim Diaz në këtë fillim të sezonit.

Sipas asaj që u raportua në edicionin e sotëm të Corriere dello Sport, qëllimi i Maldini dhe Massara është ta blejne atë sa më shpejt të jetë e mundur, por ka një problem. Para së gjithash, duhet kuajtur se lojtari është në Milano me formulën e huazimit dyvjeçar nga Real Madrid.

Natyrisht që ekziston mundësia e blerjes nga Milani, por klubi i Florentino Perez do të ketë gjithmonë fjalën e fundit. Blancos në fakt kanë një mundësi kundër-blerje në rast se duan të rimarrin Brahim Diaz me çdo kusht.

Mjedisi kuqezi padyshim shpreson që kjo të mos ndodhë. Kori “Ne kemi ardhur këtu për të parë shenjën e Brahim” në San Siro, i cili më parë i ishte drejtuar njëfarë Kakà, është dëshmi e kësaj.

Tifozi i Milanit e duan Brahim, dhe djali dëshiron të qëndrojë në ekipin e Piolit për një kohë shumë të gjatë. Sidoqoftë, gjithçka është në duart e Real Madrid…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu