CDS: “Milan-Luis Alberto, ngec gjithçka! Fajin e ka Lazio…”

Sipas të gjitha gjasave, Luis Alberto te Milani do të mbetet vetëm një nga thashethemet e tregut të transferimeve për një verë vërtet të nxehtë. Numri dhjetë spanjoll, është e vërtetë, është shumë i pëlqyer nga menaxhmenti i Rossonerëve, të cilët folën për të me shoqëruesit e tij, njësoj si Davide Calabria.

Do të kërkohet informacion për të ditur kostot dhe realizueshmërinë e një operacioni, i cili deri më tani duket të jetë me të vërtetë i ndërlikuar. Ballafaqimi me Lazio i Claudio Lotito është mjaft i vështirë, aq më tepër me një kontratë shumë të gjatë, që skadon më 30 qershor 2025.

Lamtumira në klubin Capitoline mund të ndodhte vetëm në kushtet e diktuara nga presidenti i Biancoceleste.

‘Corriere dello Sport’, në stendat e lajmeve këtë mëngjes, raporton se do të kishte pasur një takim midis lojtarit dhe drejtuesve të klubit, i cili do të kishte arritur një marrëveshje: Luis Alberto mund të largohet nga Lazio vetëm përballë një oferte prej 50 milion EUR.

Nuk ka gjasa që dikush, sot, të shfaqet me kaq shumë para për të rrëmbyer një lojtar të fortë nga Biancocelesti por që do të mbushë 29 vjeç në 28 Shtator.


Milani sigurisht që nuk mund t’i arrijë këto shifra, përveç nëse Lotito dhe Sarri pranojnë homologë të tij teknikë si Alessio Romagnoli ose Rafael Leao. Untshtë e paimagjinueshme që Villarreal të paraqesë një ofertë kaq të rëndësishme.

Prandaj është jashtëzakonisht e mundshme që në fund Luis Alberto të vazhdojë të veshë fanellën e Lazios. Spanjolli nuk do të jetë mesfushori i ri sulmues i AC Milan, i cili do të marrë trashëgiminë turke.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu