CDS – Milan i fikur, i ngadaltë dhe i parashikueshëm. Roma iluzion i ëmbël

“Një tjetër provë anonime, një tjetër ndeshje që rezultoi të jetë më e komplikuar nga sa pritej, këtë herë u rikthye në fund falë një dhurate të papritur nga Stryger Larsen”. Corriere della Sera e nis kështu analizën për Milanin, duke vazhduar.

“Por barazimi në ekstremis nuk e bën më pak të hidhur natën e Milanit, e cila nuk është më skuadra e paskrupullt dhe e shkëlqyer e admiruar në vitin 2020”.

“Jo! Ky Djall bën një përpjekje të jashtëzakonshme për t’u ngritur në këmbë. Ai nuk dorëzohet, kjo është e vërtetë, por ai duket se nuk ka më forcë për të kandiduar.

Ndeshja e papërsosur kundër Udinese e konfirmon: ngushëllimi i vetëm për Pioli është të shmangë humbjen e tretë në katër daljet e fundit në kampionat. Çdo gjë tjetër duhet harruar. A ishte Roma një iluzion i ëmbël? Me sa duket po. Milani, tani, është ky: i fikur, i ngadaltë, i parashikueshëm”.

“Renditja tani është një enigmë. Sonte Interi mund të zgjatet në +6 dhe mbase ta përfundojë çështjen Scudetto përfundimisht, por kuqezinjtë do të bëjnë mirë të shohin prapa në vend që të mendojnë për kushërinjtë e tyre: Juventus dhe Atalanta, në fakt, janë katër pikë larg, Roma është gjashtë.

Zona Champions nuk është e sigurt. Me pak fjalë, Milani ka pak për të buzëqeshur. Gjithashtu sepse ka një ndeshje drithëruese jashtë (Verona) në horizont”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu