CDS: “Jo vetëm Fiorentina, edhe Cagliari do Tonalin! Klubi sard ka një strategji gati”

Cagliari është i gatshëm të transferojë Sandro Tonali, si në rast se lojtari shlyhet nga Milan ashtu edhe në rast se kuqezinjtë vendosin të mos shpenzojnë 12 milion euro të nevojshme për ta mbajtur atë në San Siro dhe për këtë arsye duhet të kthehet te Brescia.

Klubi sard do të dëshironte ti garantonte lojtarit një rol kryesor në sezonin e ardhshëm, duke marrë parasysh që i njëjti mesfushor ka të gjitha synimet për të rifituar ekipin kombëtar të harruar për shkak të një viti që sigurisht nuk duhet të mbahet mend.

Corriere dello Sport raporton se gjithçka do të diskutohet me Milanin në vazhdim. Edhe Fiorentina monitoron situatën dhe pret se si do të shkojë tratativa mes Milanit dhe Brescias.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu