CDS| Ibrahimovic nuk tërhiqet: ka një objektiv të dyfishtë! Por e ardhmja e tij është zbuluar

Zlatan Ibrahimovic është gati të mbushë 40 vjeç dhe për fat të keq ai nuk do të jetë në gjendje të festojë ditëlindjen e tij me një gol. Në fakt, për shkak të problemeve fizike, ai nuk do të thirret për Atalanta-Milan nesër mbrëma.

Këtë sezon qendërsulmuesi suedez ka grumbulluar vetëm një paraqitje, në fitoren kundër Lazios. Në gjysmë ore ai arriti të shënojë golin që në mënyrë efektive mbylli lojën. Ai sapo ishte shëruar plotësisht nga një dëmtim në gjurin e majtë në fillim të majit, i kompletuar me një operacion të mëvonshëm, dhe menjëherë më vonë ai akuzoi një problem të tendinit të Akilit që po e mban përsëri jashtë.

Me të vërtetë shumë për të ardhur keq. Ne duhet ta shohim atë në fushë pas pushimit…

Lëndimet e shumta sugjerojnë që Ibrahimovic mund të vendosë të terhiqet në fund të këtij sezoni. Nëse tendenca nuk përmirësohet, është normale të imagjinohet një skenar i tillë. Në moshën 40 vjeç dhe duke pasur një super karrierë pas tij, do të ishte e mjaftueshme nëse problemet fizike vazhdojnë të jenë të shpeshta.

Megjithatë, Corriere della Sera shpjegon se Zlatan synon të jetë protagonist në Ligën e Kampionëve dhe të marrë pjesë në Kupën e Botës në Katar 2022. Ky kompeticion i fundit do të mbahet në Nëntor-Dhjetor të vitit të ardhshëm, kur ai tashmë do të ketë shuar 41 qirinj. Ai dëshiron të jetë atje me Suedinë e tij.

Qëllimi i Ibrës është të fitojë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Klubi Rossoneri ndjen mirënjohje të madhe ndaj tij, por do të jetë e rëndësishme të shihet se cilat do të jenë kushtet fizike të sulmuesit suedez në muajt e ardhshëm para se të shqyrtohet një zgjatje e mundshme e kontratës.

Një gjë është e sigurt: kur të vendosë të ndalojë së luajturi futboll, një e ardhme si drejtues do të jetë gati për të…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu