CDS: E bujshme, Boban kthehet në Itali dhe “sfidon” Maldinin?

Kthimi i mundshëm në Serie A për Zvonimir Boban. Ish-kampioni kroat, pasi u largua nga Milani, është ende pa kontratë. U përfol që do të kthehej të mbulonte rolin e tij te FIFA kur ishte përpara se Maldini ta bindte që t’i bashkohej te Milani, por kështu nuk ndodhi.

Kroati, që është ende në gjyq me drejtuesit e Milanit, pronarët më saktë, Elliott dhe Gazidis, siç raportohet nga Corriere dello Sport, është kontaktuar nga Roma.

Verdhekuqtë, me pronësinë e re të ardhur së fundmi në qytet, duan një lidhje midis klubit dhe ekipit.

Kush më mirë se Boban, një njeri i fushës, por në të njëjtën kohë një menaxher ekspert edhe në një nivel institucional, do ta bënte këtë gjë?

Roma do të donte të përqendrohej në përvojën e tyre, ndoshta së bashku me një ish-lojtar tjetër të Milanit: Umberto Gandini, një menaxher i vjetër kuqezi që mund të kthehej në futboll pas përvojës së tij në Federbasket.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu