CDS: “Agjenti i Luis Albertos flet me Maldinin, por Lotito e ekzagjeron!”

Milani duhet të zëvendësojë Hakan Calhanoglu dhe po vlerëson disa profile. Stefano Pioli ka nevojë për një numër të madh 10 në rolin e mesfushorit sulmues.

Luis Alberto është gjithashtu në mesin e lojtarëve të afruar te klubi kuqezi. Spanjolli i Lazio-s me siguri do të ishte një përforcim i shkëlqyeshëm për atë repart.

Për momentin ekziston një tension i madh midis tij dhe klubit, i cili mund të favorizojë transferimin e tij në një ekip tjetër.

Tani nuk ka negociata për lëvizjen e Luis Alberto në Milano. Corriere della Sera konfirmon se ish-lojtari i Sevilla dhe Liverpool i është ofruar Milanit nga agjentët e tij.

Sidoqoftë, kërkesa e Lazios prej 50 milion eurosh bllokon çdo lëvizje. Klubi kuqezi nuk ka ndërmend ta shpenzojë këtë shumë.

Duket e pamendueshme që Luis Alberto mund të veshë fanellën e Milanit. Shumë i lartë çmimi i vendosur nga Claudio Lotito, i cili gjithmonë bën kërkesa shumë të larta për të shitur lojtarët e tij.

Spanjolli nuk u paraqit në grumbullim javën e kaluar nën urdhrat e trajnerit të ri Maurizio Sarri. Një fakt që krijoi padyshim tensione në mjedisin Biancoceleste.

Lojtari duhet të bashkohet me ekipin në Auronzo di Cadore këto ditë, por së pari ai duhet të ketë një bisedë me drejtorin sportiv Igli Tare për të diskutuar situatën e tij.

Luis Alberto nuk do ta kishte mendjen të kthehej në Spanjë. Mes klubeve të raportuara në gjurmët e tij, Atletico Madrid, i cili, megjithatë, sapo ka nënshkruar Rodrigo de Paul nga Udinese dhe nuk ka gjasa të thërrasë lacialin.

Sevilla dhe Villarreal gjithashtu ëndërrojnë për futbollistin e lindur në 1992, por çmimi është shumë i lartë për momentin. Nëse kërkesa e Lazios do të binte, ndoshta mund të kishte disa hapje për një negociatë.

Në Itali, përveç Milanit, spanjolli ka qenë i lidhur edhe me Interin dhe Juventusin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu