Cavani-Donnarumma a mund te behet?

Milan dhe PSG mund te nisin bisedimet per nje shkembim te mundshem Cavani-Donnarumma. Milan nuk kerkon te zbres me poshte se 50 milion euro nga cmimi Gigios ndresa nga krahu tjeter PSG per shkak te Fair Play Financiar nuk mund te paguaje shumen e kerkuar.

Ne keto kushte Milan dhe PSG mund te kryejne shkembimin Cavani-Donnarumma sulmuesi i cili eshte ne objektivat e kuqezinjve per sezonin e ardhshem. Cavani eshte 31 vjec dhe veshtire se PSG kerkon me shume se 50 milion euro shifer e cila korrespondon me shifren qe drejtuesit e Milan kerkojne per Donnarumma.

Ne kete sezon Cavani ka shenuar 40 gola dhe Milan me ne fund mund te gjeje bomberin qe kerkonte dhe qe aq shume mungoi kete sezon, edhe Milan mund te kete sanksione nga UEFA dhe per kete arsye te dyja klubet do te kishin lehtesira per kete shkembim. E vetmja pengese mund te jete paga e lojtarit e cila per momentin ne France eshte 10 milion euro.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu