Castillejo si Suso: të fundit nga Spanja!

Një fillim i komplikuar i sezonit për Samu Castillejo. Alexis Saelemaekers tani ka zënë vendin e tij si titullar në krahun e djathtë. Për spanjollin shumë stola në ndeshjet më të rëndësishme dhe kur u vu në pikëpyetje ai luftoi për të treguar cilësitë e tij.

Me ardhjen e Brahim Diaz dhe Hauge, ish-lojtari i Villarreal rrezikon të luajë gjithnjë e më pak në këtë Milan dhe ideja e një lamtumire në janar duket se po merr fuqi.

Lojtari është veçanërisht i popullarizuar në Spanjë, ku ndiqet nga Villarreal, i cili dëshiron ta sjellë atë në shtëpi, ashtu si Atletico Madrid dhe Sevilla.

Sipas asaj që raportohet nga TodoFichajes, klubi andaluzian do të ishte në pole postion, ku ai vlerësohet veçanërisht nga drejtori sportiv Monchi dhe trajneri Lopetegui.

Portali pretendon se marrëveshja mund të fillojë në bazë të një huazimi me të drejtë shlyerjeje, siç ndodhi me Suso, gjatë seancës së tregut të janarit.

Ditët e fundit Castillejo është afruar edhe nga Marseille, në një negociatë që do të favorizonte kalimin e Thauvin te kuqezinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu