Castillejo, konfirmime të reja mbi shitjen | Detajet!

Nuk ka dyshim se klubi i Milanit po synon të shesë Samuel Castillejo në tregun e transferimeve dimërore. Shitja ishte menduar të bëhej tashmë në verë dhe më pas nuk u materializua. Por duhet të ketë tym të bardhë në dy muaj…

Ish-lojtari i Villarreal nuk është pjesë e projektit tekniko-taktik të Stefano Pioli, i cili megjithatë vlerëson angazhimin dhe disponueshmërinë e tij.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara shpresonin ta shisnin atë në korrik-gusht, por disa oferta huazimi arritën dhe ndryshimi i agjentit të lojtarit gjithashtu e bëri transferimin pak të komplikuar. Në janar 2022, gjithçka duhet të jetë më e thjeshtë!

Në këto ditë nga Spanja,thashethemet në lidhje me kalimin e mundshëm të Castillejo te Getafe vazhdojne të jene aktuale.

Klubi madrilen kishte dalë tashmë në verë perpara me oferte, por në ditët e fundit të tregut të transferimeve nuk kishte asnjë mënyrë për të mbyllur marrëveshjen. Sidoqoftë, në janar 2022, operacioni mund të përfundojë.

Mundo Deportivo konfirmon interesimin e Getafe, e gatshme të investojë afërsisht 7 milionë euro të kërkuar nga Milani për shitjen e kartonit.

Skuadra është e fundit në renditjen e La Liga dhe sigurisht që do të forcohet në tregun e transferimeve dimërore. Ai kohët e fundit ka ndryshuar trajner, duke zëvendësuar Michel me Quique Sanchez Flores, dhe shpreson të rimekembet.

Ndërkohë, menaxhmenti planifikon disa goditje për të përforcuar ekipin.

Castillejo mund të jetë një nga fuqizimet e Getafe në janar. Në Spanjë ai do të kthehej të luante me një vazhdimësi më të madhe. Te Milan këtë sezon ai bëri vetëm një paraqitje.

Ai hyri në fund te ndeshjes në shtëpi të fituar kundër Cagliari në San Siro. Ishte fundi i gushtit dhe mendohej se kjo ishte “pasarela” që do t’i jepte fund përvojës së tij Rossoneri, por më pas mbeti. Në janar, pa surpriza, ai do të largohet nga Milano.

Një shitje për 6-7 milion do të lejonte kuqezinjte të fitonin një kapital të vogël. Përveç kësaj, kursimet në pagë duhet të merren parasysh. Lojtari ka një kontratë deri në qershor 2023 dhe merr rreth 1.5 milion neto në sezon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu