Castillejo i skualifikuar, por jo drejtuesi i Juventusit! Shpërthejnë rrjetet sociale: “Po arbitri pse ka frikë të shkruajë ofendimet…”

Në mëngjesin e hershëm të ditës së sotme mbërriti vendimi i gjyqtarit sportiv në Itali, i cili ndaloi nëntë futbollistë për javën e 35-të të kampionatit të Serie A.

Midis këtyre edhe Samu Castillejo, që u ndëshkua me karton të verdhë në minutat e fundit kundër Benevento.

Spanjolli u skualifikua për një ndeshje ashtu si Pierluigi Gollini (Atalanta), Marlon (Sassuolo), Hernani (Parma), Igor (Fiorentina), Mohamed Fares (Lazio), Gianluca Mancini (Roma), Adrien Tameze (Hellas Verona) dhe Mbala Nzola (Spezia).

Castillejo është pra i vetmi lojtar i pezulluar në pikëpamje të Juventus-Milan.

Gjatë leximit të njoftimit për shtyp, megjithatë, menjëherë ra në sy se asnjë anëtar i klubit të Juventusit nuk u përmend nga Gjykatësi Sportiv, pas asaj që ndodhi në fund të pjesës së parë të ndeshjes kundër Udinese.

Siç e mbani mend të gjithë, gjyqtari Chiffi ishte i rrethuar nga lojtarët e Juventusit dhe Fabio Paratici, i cili zbriti nga tribunat në fushë.

Protesta ndaj arbitrit dhe ndonjë fjalë më shumë, por nuk ka asnjë skualifikim.

Vetëm pak javë më parë në Parma, Ibrahimovic u skualifikua me një javë vetëm sepse arbitri e kuptoi shprehjen e tij “më duket e çuditshme” me “je një bastard!”.

Në rrjetet sociale ka shpërthyer indinjata…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu