Castillejo drejt largimit në janar, ofertat iberike dhe plani kuqezi për zëvendësuesin!

Jo një fillim emocionues i sezonit për Samu Castillejo. Sulmuesi spanjoll u përpoq të gjente formën më të mirë dhe kur u vu në pikëpyetje nga Stefano Pioli ai zhgënjeu kryesisht pritshmërinë.

Ish-futbollisti i Villarreal humbi kështu pozicionin e tij titullar: në të djathtë, për ndeshjet më të rëndësishme, trajneri u mbështet te Alexis Saelemaekers.

Rritja e vazhdueshme e Brahim Diaz dhe blerja e Hauge nuk e ndihmojnë Castillejo i cili mund të ketë gjithnjë e më pak hapësirë ​​dhe ta gjejë veten gjithnjë e më shumë jashtë nga projekti kuqezi.

Nga Spanja, Fichajes.net është e bindur se klubi kuqezi është i gatshëm të nxjerrë në treg: Castillejo do t’i kishte ditët e numëruara në Milanello dhe qëllimi i Maldini do të ishte ta zëvendësonte atë me Florian Thauvin.

Francezi ka qenë prej kohësh në fletoren e udhëheqjes së “Djallit”. Kontrata e tij skadon më 30 qershor e bën atë një mundësi për t’u mos humbur. Ndoshta kuqezinjtë do të vendosin të parashikojnë mbërritjen e lojtarit duke paguar kompensim për Marsejën, pronaren e kartonit të tij.

Për Samu Castillejo dyert e La Ligas mund të hapen. Disa ekipe si Villarreal dhe Atletico Madrid dhe Sevilla janë gati të bëjnë një ofertë për Milanin për 25-vjeçarin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu