Castillejo al Getafe: klubi spanjoll ka bërë vetëm një ofertë | Detajet

Thashehemet rreth së ardhmes së Samuel Castillejo vazhdojnë. Anësori spanjoll duket i larguar nga Milani pasi konsiderohet si i tepërt dhe jashte planeve te Piolit.

Rossonerët po kërkojnë një përforcim për krahun e djathtë me tiparet që mungojnë te Castillejo. Sidoqoftë, para se të mendohet për goditjen e mundshme në hyrje, Maldini dhe Massara duhet të jenë në gjendje të vendosin fatin e Samu.

Ideja është që të shesin lojtarin, në mënyrë që të fitojë një shume për të riinvestuar në treg. Nuk është një arritje e lehtë për tu përfunduar. Në orët e fundit, së pari nga Spanja dhe më pas nga Italia, lajmet flasin per nje interes konkret nga Getafe për Castillejo.

Dukej se marrëveshja do të përfundonte së shpejti, por vetëm dje një mohim i madh erdhi nga një gazetar spanjoll nga MARCA.

Sot, megjithatë, thashethemet e tregut janë kthyer të bëhen këmbëngulëse dhe nga gazetari Nicolò Schira marrim disa lajme të rëndësishme mbi negociatat midis Milanit dhe Getafe për Castillejo.

Eksperti i tregut Nicolò Schira bëri një analizë të marrëveshjes së mundshme mes Milanit dhe Getafes per Castillejo. Dihet mirë se lojtari, pavarësisht dëshirës për të qëndruar me kuqezinjte, do të donte të kthehej në Spanjë nëse do të detyrohej të lëvizte.

Burimi i lartpërmendur tregoi se si agjenti i Samu, Manuel Garcia Quilon, ka punuar për javë të tëra për të gjetur strehim të përshtatshëm për klientin e tij.

Schira nënvizon dëshirën e Milanit për të fituar para nga shitja e krahut të tij të djathtë sulmues, por Getafe, deri më tani, ka bërë vetëm një kërkesë për të marrë lojtarin në huazim të thatë dhe për këtë arsye pa pagesë.

Nuk ka gjasa që klubi Rossoneri të pranojë një propozim të tillë, por palët vazhdojnë të dialogojnë në mënyrë që të gjendet kompromisi i duhur.

Milani tashmë po heton profile të ndryshme për të përforcuar krahun e djathtë. Emri më i popullarizuar është ai i Hakim Ziyech, i cili vetëm dje, në fitoren e Superkupës Evropiane me Chelsean, shënoi një gol të rëndësishëm; keqardhje sepse u demtua pak më vonë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu