Cassano: “Scudetto te Milani? Ibra në vend të Madonnina!”

I zakonshmi Antonio Cassano kthehet të flasë për Milan në bisedën me shokun e tij Christian Vieri.

Në të ashtuquajturën transmetim Bobo TV në kanalin Twitch, dje u diskutua mundësia për të parë kuqezinjtë që të ktheheshin për të fituar Scudetto pikërisht dhjetë vjet pas herës së fundit.

Në atë Milan të udhëhequr nga Massimiliano Allegri ishte edhe Cassano, i cili ndau sulmin me Zlatan Ibrahimovic.

Risultato immagini per cassano ibra

Dhe Ibra u tregua nga Fantantonio si njeriu kryesor i kuqezinjve të sotëm:

“Në një vit ai arriti të përmbyste të gjithë ekipin. Në moshën 40 vjeç ai bën diferencën, është pjekur, vendimtar dhe mendon më shumë për golat. Vendimtar si ai në këtë moshë, unë kujtoj vetëm Maldinin”.

Cassano gjithashtu bëri një provokim: “Zlatan së bashku me Pioli kanë përmirësuar ekipin, ai po bën diçka të pabesueshme dhe të pamendueshme.

Nëse Milani do të fitonte Scudetto atëherë ata duhet të hiqnin Madonnina dhe ta vendosnin Ibra në vendin e saj!”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu