Capello skanon “luftën” Champions: Dy janë të sigurta, ja si e shoh gjendjen e Milanit!

Kur bëhet fjalë për futbollin, është e pamundur të mos dëgjosh mendimin e Fabio Capello.

 Trajneri i shkëlqyeshëm dhe komentatori aktual i Sky, ish-trajneri i Milanit dhe Juve tha fjalën e tij mbi situatën aktuale të kampionatit të Serie A.

Sytë tek emrat e mëdhenj padyshim, tek lufta e kampionatit dhe tek ajo për Champions League.

Capello preku këto pika thelbësore në një intervistë të gjatë të lëshuar për Gazzetta.it

Dduke filluar nga tema e Scudetto, Fabio Capello ishte ndër të parët që tha se kampionati tani do të ishte në duart e Interit të Conte.

Ish-trajneri nuk e ka ndryshuar mendjen aspak, përkundrazi, ai ka forcuar bindjet e tij pas ndeshjeve të fundit të Serie A që u zhvilluan:

“Unë absolutisht nuk kam ndryshuar mendim, nuk ka histori fare për Scudetto.

Unë thashë disa kohë më parë, kur Milani humbi në Spezia, se Interi në fakt tashmë kishte fituar Scudetto.

Pretendentët për titullin janë shumë të shkëputur nga zikaltërit dhe ka gjithnjë e më pak ndeshje për të luajtur. Unë mendoj se avantazhi i Interit është me të vërtetë i paarritshëm”.

Fabio Capello vazhdoi më pas, duke ndjekur pyetjen e gazetarit duke u përqëndruar në luftën për kualifikimin për në Ligën e Kampionëve të ardhshëm.

Ish-trajneri nuk ka dyshime: Interi dhe Juventusi me siguri do të jenë në Champions, përkundrazi do të jetë një përplasje midis Napolit, Atalanta dhe Milanit. Lidhur me kuqezinjtë, Capello bëri një reflektim të veçantë:

“Kjo do të jetë një betejë e shkëlqyeshme për t’u shijuar deri në fund…

Ka shumë ekipe që luftojnë për Ligën e Kampionëve. Duhet të them se Juventus më duket se ka gjetur veten, ata kanë moral të lartë pas fitores kundër Napolit.

Sakaq, skuadra e Gattuso gjithmonë mund të bëjë një rezultat sepse ata kanë cilësi, si dhe një skuadër të rëndësishme…

Atalanta është një makinë lufte dhe po bëjnë shumë mirë.

Dhe pastaj është edhe Milani, i cili në çdo rast është gjithmonë në vendin e dytë dhe në periudhën e fundit gjithashtu ka bërë disa pikë të papritura dhe ndoshta edhe të pamerituara.

Nëse duhet të çekuilibroj veten time, unë mendoj se Interi dhe Juventusi do të shkojnë të sigurt në Ligën e Kampionëve, dhe pastaj padyshim që dy mes Atalanta, Napoli dhe Milan”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu