Capello: Milan, ja pse more leksionin që duhej në Champions. Por ishte pak gënjeshtër ky rezultat…

Fabio Capello e ndoqi ndeshjen dhe sigurisht që në fund të saj dha opinionin e tij për këtë humbje…

“Unë do të thoja se rezultati në pjesën e parë ishte një gënjeshtar për atë që Liverpool kishte treguar.

Mendoj se ky mund të jetë një mësim i madh për Milanin për të kuptuar se cili është niveli i Ligës së Kampionëve.

Lojtarë me cilësi të shkëlqyeshme, ritme të shkëlqyera, presion të shkëlqyeshëm.

Nuk mund të luash me një ritëm të ulët.

Gjëja që pamë ishte që kur Milani merrte topin, menjëherë vinte presingu i shpejtë i Liverpool, aq sa detyronte kuqezinjtë ta humbisnin topin dhe të ishin të ngadaltë në rrotullim dhe në veprime.

Shpejtësia dhe vendosmëria e madhe e Liverpool krijoi probleme te Milani”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu