Capello e di recetën: Titulli i Milanit do të varet vetëm nga dy gjëra!

Fabio Capello di si të fitojë një Scudetto te Milani, pasi e ka ngritur 5 her (një si lojtar dhe 4 si trajner) me ngjyrat e Djallit.

Ai kujtohet nga tifozët mbi të gjitha për idetë e tij në stol, duke marrë me lavdi skuadrën që la Saçhi.

Për mikrofonat e RAI, në transmetimin e Radio Anch’Io Sport, ai flet për atë që Milan ka nevojë për të arritur në titullin. Nuk mungon vlerësimi për Stefano Pioli.

Scudetto në Milano?

“Herët ende, duhet të presim, por ata treguan dëshirën për të bërë gjëra dhe freski atletike”.

Nga se do të varet?

“Kjo do të varet shumë nga rotacionet, në muajt e fundit ata e kanë bërë atë shumë mirë, duke plotësuar mungesa të rëndësishme si ato të Ibrahimovic dhe Kjaer.

Koka vendos shumë, ata kanë luajtur deri më tani me lehtësi dhe pa shqetësim, e vetmja mënyrë për të arritur në titull dhe për të mos ndjerë presionin”.

Stefano Pioli?

“Deri tani ai ka qenë i përsosur, si në menaxhimin e dhomës së zhveshjes ashtu edhe në qasjen në fushë. Është një trajner i shkëlqyeshëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu