Capello duartroket: Kryevepër e Piolit! Por më lini të flas për spektaklin e Tomorit…

Fabio Capello, i pranishëm në studiot Sky Sport, tha fjalën e tij për suksesin e Milanit në Romë dhe për zgjedhjen për të futur Tomorin në vend të Romagnoli: “Kuqezinjtë kanë rizbuluar shpirtin dhe atë cilësi që e kishte karakterizuar Milanin deri në javët e fundit.

Ne pamë një Theo Hernandez të kthyer në nivelin e tij që e çan në dysh ndeshjen me inkursionet. Ishte cilësia dhe përulësia me të cilën ata punuan.

Ibrahimovic nuk ka garuar kurrë kaq shumë. Në një nivel mendor, si dhe taktikisht, Pioli ka bërë një kryevepër.

Tomori në vend të Romagnoli? Unë si trajner gjithmonë doja një mbrojtës të shpejtë. Milani në histori është ndërtuar gjithmonë në mbrojtje, nëse ke një lojtar të shpejtë është fat.

Një lojtar i shpejtë është shumë i rëndësishëm, rikuperimi i pjesës së parë te Veretout ishte fantastik, pa bërë një faull”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu