Calhanoglu ul pretendimet, afron akordi për rinovim kontrate

Pas takimit disa ditë më parë me agjentin Stipic, rinovimi i kontratës së Hakan Calhanoglu po afrohet gjithnjë e më shumë.

Turku është një element kryesor i ekipit të Stefano Pioli dhe megjithëse goli këtë sezon nuk ka ardhur ende, performanca është me të vërtetë e lartë.

Ish-talenti i Bayer Leverkusen vazhdon të jetë qendra e lojës së Milan. Klubi është i vetëdijshëm për rëndësinë e numrit të saj 10 dhe ekziston dëshira për të vazhduar përsëri së bashku.

Palët tani janë vërtet afër: shifrat e qarkulluara ditët e fundit nuk korrespondojnë me të vërtetën. Calhanoglu dhe agjenti i tij duan që rëndësia e tij në projektin e Milanit të njihet me një rritje të konsiderueshme, por jo në 6 milion euro.

Ndjenja është se negociatat tashmë mund të mbyllen në ditët e para të janarit, kur do të ketë një samit të ri, me rreth 4/4.5 milion euro neto në sezon.

Ndërkohë, Calhanoglu tregon gjithë qetësinë dhe dëshirën e tij për Milanin përmes mediave sociale.

Mesazhe dashurie – midis historive dhe postimeve – në epokën moderne, të cilat dëshmojnë se numri 10 ka një dëshirë të madhe për kuqezinjtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu