Calhanoglu te Juventusi, konfirmime nga Torino: marrëveshje e mundshme!

Antonino Milone, gazetar i njohur i “Tuttosport”, foli për të ardhmen e Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu në mikrofonët e Calciomercato.it.

Milani po punon për të gjetur një marrëveshje për zgjatjen e kontratës për të dy lojtarët, të cilët në periudha të ndryshme gjithashtu kanë qenë të lidhur me Juventusin, gjithmonë shumë i vëmendshëm ndaj “gjuetisë” për transferimet me parametra zero (kujtojmë shembujt e fundit Ramsey dhe Rabiot).

Në të kaluarën ishte Donnarumma, sot është radha e Calhanoglu. Lidhur me këto thashetheme, Milone u shpreh si vijon:

“Milani duhet të merret me çështjen e rinovimit: nuk ka hapa të mëdhenj përpara për rinovimin e Calhanoglu dhe për Donnarumma nënshkrimi pritet ende.

Mendoj se kjo është përparësia për kuqezinjtë. Juventusi pranë turkut? Ne besojmë në të sepse kemi pasur konfirmime të rëndësishme, ndërmjetësit kanë lëvizur. Agjentët gjithashtu kanë marrëdhënie të shkëlqyera me Juventusin”.

Nëse optimizmi shfaqet me Donnarumma, e njëjta nuk mund të thuhet për Calhanoglu.

Siç u tha në ditët e fundit, Milani është i gatshëm të përmbushë kërkesat e Raiolas; nga ana tjetër, ato të agjentit të turkut konsiderohen shumë të larta.

Gordon Stipic do të donte 6-7 milion euro për klientin e tij dhe klubi i Via Aldo Rossi është akoma në gati gjysmën e atyre kërkesave: 3.5-4 mln euro.

Nevojitet një sakrificë nga të dy palët, por përfundimi i negociatave nuk duket i pashmangshëm.

Do të vazhdohet të negociohet për të shmangur humbjen e lojtarit në zero.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu