Calhanoglu sa i rendesishem per kete Milan!

Mungesa e mesfushorit Calhanoglu eshte ndjere shume keto dy ndeshjet e fundit ku Milan barazoi ne Torino dhe humbi ne San Siro kunder Benevento ne ate ndeshje te turpshme..

Por pse eshte kaq i rendesishem turku per kuqezinjte? Shifrat e tregojne me mire kete:

Me Calhanoglu ne Seria A: 27 ndeshje 14 fitore 7 barazime dhe 6 humbje 49 pike te fituara 1.81 pike per ndeshje!

Pa Calhanoglu ne Seria A: 7 ndeshje 1 fitore 2 barazime dhe 4 humbje 5 pike te fituara 0.7 pike per ndeshje!

Pra me pak fjale rekuperimi i Hakan Calhanoglu per kuqezinjte eshte shume i rendesishem!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu